3 raste të reja për koronavirusin në Shqipëri, ja rezultatet qe dolen nga analizat

Vendi me i qete dhe me i sigurt ku korona virusi nuk gjen vend eshte Shqiperia.

Deri tani Shqiperia eshte e paster dhe pa probleme keshtu raporton Ministria e Shendetsise.

3 persona kane shfaqur shenja per koronavirus dhe i jane bere testet per pozitive apo negative.

Por fatmiresisht rezultati doli negative dhe keshtu dhe keta 3 persona jane te qete tashme pasi ishte thjeshte grip.

Ministria bene thirrje qe te mos udhetoni drejt Italise se veriut dhe nese kane probleme te telefononi ne nr 127.

Janë testuar 29 raste të cilat kanë rezultuar negativë. Po kryhet monitorimi për të gjithë ata që hyjnë në Shqipëri.

Ata që kanë ardhur nga rajonet e prekura të vetëkarantinohen për 14 ditë. Qytetarët që kanë udhëtuar në vendet e prekura të telefonojnë në numrin 127”, tha Eugena Tomini.