Nuk do ta besoni se sa shume ka ndryshuar Elsa Lilla kengetarja me zerin brilant

Nje nga kengetaret me te mira shqiptare dhe nga zerat me melodioz dhe brilante Elsa Lila pas gjithe asaj pauze rikthehet perseri duke kenduar me zerin e saj te bukur.

Ajo eshte largur nga muzika sepse i eshte kushtuar familjes se saj.Kujdeset per vajzen e saj dhe gjithe kohen e kalon me te dhe kjo eshte nje nga gjerat me te mira qe ajo ka bere.

Por ajo tashme ka ndryshuar sepse vitet bejne te sajen dhe ajo eshte ftuar te kendoje me Ana Lushi, Elsa Lila, Irida Dragoti, Hersi e Flavja Matmuja, Andi Zeka, Kozeta Prifti ishin emrat e artistëve shqiptarë, që së bashku me artistë të tjerë italianë, të muzikës lirike e të muzikës së lehtë, nu bashkuan ë një koncert bamirësie, një javë më parë.

Koncerti u organizua në Itali, në ndihmë të të dëmtuarve nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri.