Wednesday, October 5, 2022

Keshilla

7 gjëra që duhet të bëni nëse jeni të lodhur gjatë gjithë kohës

0
7 gjëra që duhet të bëni nëse jeni të lodhur gjatë gjithë kohës “Lodhja mund të përshkruhet si mungesë energjie dhe motivimi (si fizike ashtu edhe mendore). Por është e ndryshme nga përgjumja, një term...

Video-ironia e Olti Currit, blogeri tallet keq me pronarin e panormës…

0
Sjellja e Mihal Kokëdhimës, pronarit të restorant ‘Panorma’ në Porto Palermo është bërë sot kryefjalë e mediave e rrjeteve sociale. Kjo, pas publikimit të një videoje ku Kokëdhima hidhej mbi makinën e mbushur me turistë...

Jozefina Topalli bëhet gjyshe për herë të parë, gëzim në familjen e saj

0
Gëzim në familjen e Jozefina Topallit. Ish-kryeparlamentarja është bërë gjyshe për herë të parë. Vajza e saj Megi ka sjellë në jetë një bebe të shëndetshme. Nuk dihen ende detaje në lidhje me këtë moment, por...

“Kur prindërit të ndahen nga kjo jetë, asgjë nuk do të jetë më si...

0
Kur prindërit tanë ikin nga kjo jetë, asgjë nuk është më e njëjtë. Ne nuk mund të jemi më fëmijë, nuk ndihemi të mbrojtur nga përqafimet e tyre, puthjet e tyre dhe fjalët e...

Si të detoksifikoni trupin brenda një dite. Ja 10 mënyra

0
Zbuloni bashkë me ne 10 porositë e ekspertëve për një nisje në maksimum, në një ditë përkushtuar detoksifikimit. 1- Zgjimi - Hapni dritaret! Oksigjeni dhe drita e diellit stimulojnë prodhimin e vitaminës D dhe humorin e...

7 mënyra sesi të fitoni respektin tek fëmijët tuaj problematikë

0
Shpesh dëgjojmë se fëmijët e këtij brezi janë shumë kokëfortë dhe se acarohen lehtë. Por të disiplinosh fëmijën në fund të fundit nuk duhet të jetë një detyre edhe kaq e vështirë, pasi ju...

“Pse njerëzit, të tjerë duan por me të tjerë martohen?”, e pyeti studenti… Mësuesi...

0
Një student e pyeti Profesorin e tij, “Pse shpesh njerëzit martohen me një person tjetër nga ai që duan?” Profesori i tha: “Për t’iu përgjigjur pyetjes tënde, shko në fushën e grurit dhe zgjidh kalliun...

Një ndër fjalimet më të bukura/ Kam miliona dollarë, por nuk e blej dot...

0
Historia e botës është e mbushur me fjalime të fuqishme, frymëzuese, fjalime këto që në disa raste kanë ndyshuar historinë, kanë ndryshuar botën dhe padyshim kanë ndyshuar njerëz duke u dhënë atyre, forcë e...

E paskemi ditur GABIM! Mjeku ortoped tregon këpucët ideale (jo ato që na kanë...

0
Goca, menduat se shpëtuat, por këpucët e sheshta po ju 'vrasin'dalëngadalë'. Ato janë bashkëshoqërueset tona të përditshme, por sa dimë ne të përzgjedhim këpucët? Për këpucët e duhura, duhet që e bukura dhe funksionalja të jenë...

Ja si mund të shpëtoni nëse bini në ujë me makinë

0
Sipas raporteve të ndryshme, më shumë 400 njerëz në botë vdesin çdo vit nga mbytja në ujë me veturë. Ky numër mund të reduktohet nëse njerëzit i dinë mënyrat se si mund të ikin...

Ja ushqimet që duhet të konsumoni për flokë të shëndetshëm

0
Më poshtë do gjeni ushqimet që ju bëjnë mirë për flokë të shëndetshëm 1.Vezë Vezët janë të parat në listë për flokë të shëndetshëm sepse ato përmbajnë shumë proteina dhe biotinë, por edhe shumë lëndë të...

Vetitë e pafundme të kripës, por kujdes sa hidhni në pjatë

0
Ekzistojnë shumë lloje të kripës dhe mund të ketë, në varësi të kompozimit të saj, ngjyra të ndryshme. Kripa është një substancë tejet e rëndësishme për funksionimin e organizmit tonë. E rëndësishme është të konsumohet...