Wednesday, October 5, 2022

Menyre Jetese

“Kur prindërit të ndahen nga kjo jetë, asgjë nuk do të jetë më si...

0
Kur prindërit tanë ikin nga kjo jetë, asgjë nuk është më e njëjtë. Ne nuk mund të jemi më fëmijë, nuk ndihemi të mbrojtur nga përqafimet e tyre, puthjet e tyre dhe fjalët e...

Këto janë ushqimet që duhet t’i nxirrni urgjent nga frigoriferi!

0
Kurrë s’është vonë për të mësuar gjëra të reja! Ndonëse “të thjeshta” në dukje, është shumë e rëndësishme të informohemi rreth gjithçkaje që konsumojmë dhe mirëmbajtjes së tyre. Përshembull, jemi të sigurtë se në...

Tri pjesët e trupit që plaken më shpejt dhe çfarë të bëni për to

0
Ndërsa ne rritemi dita ditës, disa pjesë të trupit tregojnë shenja të plakjes më shpejt se të tjerat. Natyrisht, të gjithë mund të përmendin si shkaqe dehidratimin apo ekzpozimin e madh në diell. Filloni...

Disa këshilla për të përdorur kondicionerin pa u ftohur

0
Disa rekomandime për të qëndruar të freskët, pa rreziqe për shëndetin dhe duke kursyer energjinë elektrike E domosdoshme në vapë, por e bezdisshme për disa të tjerë. Nuk e duan të gjithë, por sigurisht që...

Gazetarja nuk përmbahet dot pasi hap shalqirin/ Mallkon me mish e me shpirt: O...

0
Një nga problemet e mëdha me të cilat po përballet bota sot janë produktet e modifikuara gjenetikisht. Këto produkte po shtohen në masë në tregun shqiptarë. Kohët e fundit është parë se po abuzohet në...

Një letër për babain tim që jeton në shtëpinë e të moshuarve: “Kishe frikë...

0
E premtja e kaluar ishte një ndër ditët më intensive të jetës sime. Ti kuptove që do shkoje të jetoje një jetë të re dhe kishe paketuar disa çanta që të të ndihmonin. DVD-të...

Qani kur shihni filma? Çfarë thotë shkenca për ju

0
Jeni dhe ju prej personave që nuk i përmbajnë dot lotët kur shohin një film? Edhe për këtë fenomen shkenca e ka një shpjegim.  Paul J. Zak, një neuroekonomist në Universitetin Graduate Claremont, kreu një...

Kanë pasuri, prona, bëjnë jetë të mire dhe prapë duan të ikin.. Ekspertët: politika...

0
Nga Deutsche Welle Gjatë vitit 2018, 38.703 shqiptarë lanë vendin për të emigruar jashtë kufijve. Më herët, në vitet 2011-2017 u numëruan 330 mijë persona që ikën si emigrantë. Shifrat bëhen publike zyrtarisht nga Instituti...

Si të dalloni një buzëqeshje false

0
Sa herë jeni tunduar nga një buzëqeshje jo dhe aq spontane? Një psikolog në Britaninë e Madhe ka ideuar një test që mat aftësitë empatike të secilit duke nisur nga aftësia për të gjykuar buzëqeshjet...

Vjen zëri i parë nga PS kundër shkarkimit të Ilir Metës: Nuk mund të...

0
Ndonëse kanë vazhduar deri dje thirrjet e kryeministrit Edi Rama në takimet elektorale për largimin e presidentit nga detyra, sot në Parlament del zëri i parë kundër. Deputeti i PS, Bashkim Fino gjatë mocionit me...

Gazetarja ngre alarmin për cilësinë e ushqimeve. Një ngjarje fare e pakëndshme i ndodhi...

0
Gazetarja e Radio Televizionit Shqiptar, Blerta Tafani ka bërë një denoncim në profilin e saj të facebook-ut, pas një ngjarjeje të pakëndshme që të shton akoma më shumë pasigurinë për ushqimet që konsumojmë çdo...

24-vjeçarja rrëfen: Fle me burra të martuar vetëm për para

0
Një vajzë 24-vjeçare ka zbuluar përse fle me burra të mëdhenj sa mosha e gjyshit të saj. Alex është një prej qindra grave australiane, e cila e quan veten “sugar baby”. Në një intervistë, ajo...