Tuesday, June 28, 2022

News

Kishte nxjerrë djalin nga spitali, kjo është nëna 25-vjeçare që humbi jetën bashkë me...

0
Klaudia Xhaferaj është nëna që humbi jetën bashkë me të birin mesditën e sotme në Berat. Rreth orës 14:00, në rrugën urbane "Antipatrea", pranë vendit të quajtur “Ura e re”, shoferja e identifikuar me inicialet...

Si kurre me pare turistët e huaj i bëjnë puçin restoranteve në Sarandë

0
Rritja e çmimeve këtë sezon veror ka bërë që të bjerë frekuentimi i pushuesve të huaj në bredgetin jugor shqiptar. Për shkak të rritjes së çmimeve të konsumit në restorante, shumë prej tyre kanë...

Vjen lajmi i ri. Vendos çmimin e ri të sheqerit, ja me sa do...

0
1- Miratimin e marzheve që do të aplikohen për produktin ushqimor bazë sheqer, si pasojë e situatës së veçantë të krijuar nga rritja e çmimeve ndërkombëtare. 2- Për artikullin sheqer (1 kg) miratohen marzhet si...

Shuhet pedagogia e Shkencave Shoqërore në Universitetin e Shkodrës

0
Pedagogia dhe zëvendësdekania e Fakultetit të Shkencave Shoqërore në Universitetin e Shkodrës, "Luigj Gurakuqi, ka humbur jetën pas një sëmundjeje të rëndë. Prof.as.dr Nevila Dibra ka qenë pjesë e Departamentit të Gjeografisë të Universitetit të...

Humb jeten biznesmeni, bie nga kati i katërt për t’i shpëtuar burrit të dashurës...

0
Një 46-vjeçar ka humbur jeten pasi u rrëzua nga kati i katërt i një pallati, në përpjekje për t’i shpëtuar bashkëshortit të të dashurës së tij. Ngjarja ndodhi në Bemban, një qytet i vogël i...

Nuk kane te sosur cudirat ne plazhet shqiptare. Turistit i japin kupon qe i...

0
Nga Ilir Kadia Zëri:”Bërje shurre! “ Ka hyrë dikush në ëc dhe i ka shërbyer vetes me një shurrë! Kur ka dalë prej andej ka marrë kuponin. Pagoi 40 lekë të reja, megjithë tvsh, dhe doli...

Gazetarja ben per uje te ftohte Olsi Bylyku. Ja cfare i kerkon ne telefon...

0
Fillimet e tij si aktor humori, Olsi Bylyku i kishte te ‘Portokalli’ ku ai spikati me nofkën ‘kimikati’. Pasi mori pak famë, ai u largua nga “Top Channel” për të kaluar në “Tv Klan”. Por...

Të gjithë kosovarët që shkojnë këtë verë në Velipojë, duhet ta dinë këtë gjë!

0
Në plazhin e Velipojës pushuesit janë të kënaqur me pastërtinë dhe hapësirat publike. Ata thonë se kushtet krahasuar me vitet e tjera janë përmirësuar ndjeshëm. Turistët, të cilët vijnë kryesisht nga Kosova i bëjnë apel...

4 arsyet pse gjyshja nga mamaja është e rëndësishme në rritjen e fëmijëve

0
Në jetën e secilit prej nesh, roli i gjyshërve, i babait ose nënës, ka qenë thelbësor për rritjen tonë. Megjithatë, sipas disa shkencëtarëve ekziston një dallim i rëndësishëm midis katër gjyshërve. Studimet e tyre...

Si ti largoni mushkonjat nga dhoma juaj me kete truk te lehte

0
Limoni përmban antiseptik, i cili përdoret me rastin e ftohjeve, tretjes së keqe, problemeve stomatologjike, çrregullimeve respiratore dhe ngritjes së lartë të gjakut, mirëpo do t’ju shpëtojë edhe nga sulmet e bezdisshme Shtrydhni një limon,...

Shtohen rastet e reja me kovid perseri. Del vaianti i ri por ka nje...

0
Varianti i Covid Omicron, eshte duke u perhap me hapa te shpejt ne te gjithe boten por lajmi i mire eshte se eshte kthyer ne nje virus te lehte dhe pa probleme krahasuar...

90 vjecarja perleshet me arushen dhe ja ben 8 me 2

0
Ariu futet ne shtepine e te moshuares. 90-vjeçarja përleshet me ariun duke perdorur karrigen e verandes. Cfare ndodhi me te... Një grua 90-vjeçare e cudit nga një ari ndërsa ishte ulur në verandën e...