“I jap bukë me kripe dhe me ujë ”/ Babai: Më vjen keq kur fëmijët flenë me barkun bosh cdo nate

0
134

Ne fshati Bushat i Shkodrës familja Prendi prej kohësh banon ne kushte te veshtira ndaj ajo kerkon ndihme nga te gjithe ne shqiptaret.

Mark Prendi tregon se e ka shume te veshtir pasi shtepia eshte prishur ne 2010 dhe ai nuk ka mundesi ta rregulloj dhe askush nuk mund ti jap ndihme

Marku tha:”Une kam 6 fëmijë, njërin e kam të sëmurë. Nuk kemi asnjë kusht. Fëmijëve i jap bukë me ujë e kripë.”Ndaj kerkoje ndihme nga ju.ndihme nga shteti ndihme nga te gjithe kush ka sadopak nevoje.

I bëhet thirrje të gjithë shqiptarëve të ndihmojnë këtë familje, të rindërtojnë shtëpinë e djegur. Kontributi i gjithsecilit prej jush mund të ndryshoje jetën e 6 fëmijëve të familjes Prendi.

0693561705 ne kete numer mund te kontaktoni ai qe ka deshir ta ndihmoj.

per me shume shikoni video.