Nisen me urgjencë drejt Tiranës çifti nga Skrapari dhe komshia 22 vjeçe e sapo kthyer nga Italia i ka infektuar

Tre persona nga Skrapari jane nisur shpejte drejte QSUT ne Tirane.

Nje nga te semuret eshte kthyer nga Italia 22 vjecarja ka disa dite qe ja ardhur nga Italia.

Po ashtu komshite e te semures jane infektuar ata jane një çift bashkëshortësh të moshës 45 dhe 47-vjeç., komshi me vajzën,

Nga informacionet e marra, të sëmurët kanë qenë të tre me temperaturë të lartë dhe bllokim në rrugët e frymë marrjes.

Të tria rastet kanë qëndruar disa ditë në Spitalin e Skraparit dhe sot janë nisur me ambulanca në QSUT Tiranë,në gjendje të rënduar.

Ky lajm eshte transmetuar nga drejtoresha e Spitalit të Beratit,Edlira Shkëmbi,e cila ka pohuar se,rasti me temperaturë të lartë dhe vështirësi në rrugët e frymëmarrjes ishte nga Skrapari dhe pasi u mbajt disa orë në Spitalin e Beratit ku u trajtua dhe ju morën tamponet,u dërgua me ambulancë në Tiranë.

Shpresojme te behen me mire.