Paralajmerimi i sinoptikanes: Beni kujdes, ja 3 ditet me te ftohta te dimrit, stuhi te forta ere, bore dhe ne Tirane

Ditet ne vijim do te kete nje ulje drastike te temperaturave.Nga dita e neserme masat ajrore do te mbulojne Shqiperine.

Te gjithe sizmologet paralamerojne per reshje debore.90 perqind e shqiperise do te mbulohet nga debora.Duke filluar naten e marte dhe paraditen e dites se merkure.

Qe keshtu duhet te keni kujdes kur udhetoni naten e marte.3 dite do jete shume te ftohta e marte e merkure dhe enjte dhe pas te premtes pritet te rriten perseri.

“Shkurti është futur me temperatura goxha të larta këto ditët e para, deri në vlerën 19 gradë, janë gati 7 gradë më të larta. Pritet të ketë një ndryshim të situatës duke filluar që nga mesdita e së martës, pra që nesër ne presim që të kemi futjen e masave ajrore të cilat vijnë nga Poli i Veriut drejt Ballkanit, përfshirë dhe Shqipërinë.

Ndiqni video per me shume.