Riktehen perseri lekundjet sizmike ne Puerto Riko.Shiko se cpo ndodh perseri atje

Puerto Riko lekundet per here e dyte brenda nje jave.Dhe shtepite e tyre jane shume te dobeta per ti rezistuar ketij termeti.Njerezit kane dalur ne rruge dhe presin lajme te reja.

6.0 ka qene magnituda dhe ka shkaktuar deme ne ndersa shkolla dhe ne objekte.

Tërmeti ndodhi 12 kilometra në jug të Indios me thellësi prej 9 kilometrash nën det.Por njerezit kane shpetuar nuk asnje te plagosur.Vetem probleme ne godina.

Puerto Riko u godit dhe javën e kaluar. Të martën tërmeti që goditi vendin ishte me magnitudë 6.4 dhe një dridhje tjetër ndodhi të premten me magnitudë 5.2.

Por problemi i ri eshte se nuk ka as energji elektrike qe keshtu ata jane duke ndejtur perjashte per 2 arsye.