Vjen lajmi i madh nga Kina/Pas 70 ditësh në Wuhan festohet ne mas, spitali nxjerr me këngë pacientin e fundit me koronavirus

Nje lajm i mire vjen nga Kina kur perhapja e virusit eshte 0 ata tashme jane te lumtur sepse aty lindi virusi tashme provica e Hubei nuk ka me asnje rast me virus.
ga epiqendra ku lindi, në Ëuhan të provincës Hubei në Kinë.

Kina pak nga pak po fiton betejën me virusin.

Mjeket e spitalin kane publikuar nje foto ku te gjithe brohorasin sepse ata sheruan pacientin e fundit me koronavirusin.

Ndersa ne vende te tjera te Kines infektimet jane ne renie drastike qe keshtu cdo gje eshte ne hapa te mbare.

Pasi qytetet u futen ne karantine ra dhe nurmi i infektimeve dhe kjo solli nje ulje te ndjeshme te virusit.

Shpresojme te behet me mire.