Zbulohen prapaskenat e festivalit te Sanremos ku do të jetë Alketa Vejsiu: Dua 140 mijë euro nje prezantuese tjeter

Po afrohet festivali i madhe italian Sanremo.Eventi me i madh Italian.

Në festivalin e Sanremo po afrohet dhe eshte eventi me i madhe ne Itali ku muzika Italiane shpalos fuqine e saj ne muzike.Por këtë vit do të prezantojnë 10 femra të suksesshme, si Antonella Clerici, Sabrina Salerno, Alketa Vejsiu, etj. Por dy ditë më parë, Monica Bellucci bëri të ditur gjatë një konference për shtyp se nuk do të jetë pjesë e këtij festivali.Ata do te jene si nje buqete me lule per festivalin ku muzikes te bukur italiane i shtohet dhe keto femra kaq te bukura.

Por mesohet së fundmi, edhe një tjetër prezantuese ka hequr dorë. Bëhet fjalë për Georgina Rodriguez, partneren e Cristiano Ronaldo.

Ajo nuk eshte e kenaqur me shume e eurove kerkon me shume dhe aq sa ishte buxheti i jane dukur pak.

Mediat italiane bëjnë të ditur se ajo nuk është e kënaqur nga pagesa. Sipas mediave italiane, ajo ka thënë se nuk i mjaftojnë 20-25 mijë euro, por se po kërkon për një pagesë prej 140 mijë euro. Por drejtuesit nuk kanë rënë dakord ta paguajnë atë më shumë se vajzat e tjera.

Por tani nuk dihet se kush do te iki nga prezantuese a do pranojne kete cmim apo jo le te presim se cfare do ndodh ne eventin e muzikes italiane.