Saturday, April 1, 2023
Home Blog

Ndahet nga jeta ditën e sotme arkitekti i njohur Shqiptar

0
Ndahet nga jeta ditën e sotme arkitekti i njohur Vladimir Bregu ai ishte projektues i dy veprave të mëdha në Shqipëri atë të Piramidës...

Sheqerpare

0
Sheqerpare PErberesit: 250 g gjalp i bute 3 te verdha+1 vez e plote 300g miell ose pak me shume derisa te shkeputet brumi nga duart dhe te mos...

Udhëtarët shkojnë në Rinas me udhëtuar drejt Italisë. Wizz Air ja...

0
Një problem ka ndodhur me udhetarët në aeroportin e Rinasit ku kanë pritur me orë të tëra për te udhëtuar drejt Italisë. Diten e sotme...

Gjendet i pa jetë 62-vjeçari që vrau gruan e tij me...

0
62-vjeçari, Xhafer Uruci u vetëvra në burgun e Ternit, i arrestuar të enjten pasi vrau në një shtëpi në të njëjtin qytet gruan e...

Nëna hidhet nga dritarje shtëpisë bashkë me fëmijën 6-vjec mëngjesin e...

0
ITALI- Nje ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 8 të mëngjesit të sotëm në Celano, në lagjen Santa Maria, komuna e Aquila. Një...

Humbi babain nga sëmundja e rënd.Ronaldo Sharka jep lajmin e mirë

0
Ronaldo Sharka humbi babain disa jave me pare nga semundja e kancerit por jep lajmin e mire. Ja se si shprehet:“Babi, ja dola. Jam i...

Në rast infarkti keni vetëm 10 sekonda për të shpëtuar, ja...

0
Të gjithë e dimë që ataku në zemër nuk mund të parashikohet, megjithatë ka disa këshilla të dobishme të cilat mund t’ju shpëtojnë jetën,...

Irini Qirjako rrëfen momentet më të vështira të jetës vdekjen e...

0
Ajo eshte nje nga zerat me te bukur shqiptar.Irini Qirjako eshte Mjeshtrja e Madhe” dhe te gjithe publiku i do shume kenget e saj. Diten...

Fëmija 10 muajsh që peshonte 8 kilogram i hiqet tumori 2...

0
Nje femije 10-muajsh i hiqet nje tumor 2kg dhetani është mirë. Ai kishte një tumor beninj të quajtur "hamartoma mezenkimale". Përgatitja zgjati 4 javë për...

Mjeku vret gruan dhe dy femijët më pas veten

0
ITALI-Carlo Vicentini, 70 vjeç, ish-kreu i departamentit të urologjisë në Spitalin Civil Giuseppe Mazzini në Teramo,  dyshohet se vrau gruan e tij 70-vjeçare Carla...

6 shenjat paralajmëruese të kancerit që nuk duhen injoruar

0
Shenjat paralajmëruese të kancerit që nuk duhen injoruar Çfarë janë kanceret? Kanceri është një rritje e pazakontë në çdo pjesë të trupit që përhapet...

Shkojë në spital me dhimbje të forta barku.Mjekët habiten cfarë i...

0
Një burrë 47-vjeçar kishte dhimbje te forta ne bark dhe kishte nevojë për operacion pasi futi një gotë uji nga pas. Burri mbërriti në departamentin...