Saturday, February 4, 2023

SHENDETI

Mimomat, tumoret që prekin 1 në 4 femra: shenjat dhe shkaktarët e shfaqjes

0
Mimomat jane tumore që rriten në brendësi të murit të mitrës. Në të gjitha rastet e shfaqjes kemi të bëjmë me tumore beninje që do të thotë se nuk janë kancerogjene. Dimensionet e këtyre...

Ja cilat janë zakonet që ju dëmtojnë veshkat!

0
Veshkat janë ndër organet vitale të trupit, pasi funksioni i tyre është eliminimi i mbeturinave dhe toksinave nga trupi nëpërmjet urinës. Kështu, ato rregullojnë nivelet e mineraleve, të tilla si kalcium dhe fosfat. Përveç kësaj,...

Asnjë femër nuk duhet të injorojë në të përditshmen e saj 4 simptomat e...

0
Ataku kardiak është një prej shkaktarëve kryesorë të vdekshmërisë në vende të ndryshme. Kjo sëmundje ka përparuar ndjeshëm vitet e fundit duke ngritur alarmin në shumicën e shoqërive moderne. Jo më pak i rrezikuar...

Ju fishkëllojnë veshët? Ja çka tregon kjo për shëndetin tuaj

0
Dukuria e njohur si “tinitusi”, është shumë normale në SHBA, ku gati 50 milionë njerëz e përjetojnë. Për shumicën prej tyre është thjeshtë bezdi dhe asgjë më shumë por nëse kjo ndodh vazhdimisht mund...

Zgjoheni në mes të natës qull në djersë? Trupi po ju paralajmëron për këto...

0
Ju ndodh shpesh t’ju dalë gjumi në mes të natës dhe prapritur të kuptoni se jeni bërë qull në djersë? A e dini se ka disa gjëra për të cilat trupi juaj është duke ju...

Gruaja më e mençur në botë zbulon: 9 këshilla për të hequr dhjamin e...

0
Marylin vos Savant ka ofruar një zgjidhje për çështjen më problematike të femrave të shumta- mbajtja e trupit në formë. Problemi sot përfshin femrat që dëshirojnë të mbajnë trupin e tyre në formë të mirë,...

Si ta kuptoni kur dikush ka pësuar një goditje në tru, ky veprim i...

0
Shumë sëmundje shfaqin shenja paralajmëruese, ashtu si shumë të tjera na gjejnë të papërgatitur dhe mund të rezultojnë fatale nëse askush nuk na jep ndihmën e parë. Një nga këto probleme është dhe ishemia...

9 gjërat që ju duhet të dini rreth menopauzës që doktori juaj nuk jua...

0
9 gjërat që ju duhet të dini rreth menopauzës që doktori juaj nuk jua ka treguar Gjërat që ju duhet të dini rreth menopauzës që doktori juaj nuk jua ka treguar Dr Stephanie Goodwin, me një...

Dietologët tregojne sekretin, sallata shumë e shijshme që ju bën të ulni barkun dhe...

0
Kjo sallatë është praktike, e shpejtë për t’u përgatitur dhe shumë e shijshme, kjo sallatë do t’ju ndihmojë të ulni barkun, të humbni peshë dhe veçanërisht të kënaqni shijen tuaj. Sallata është e përbërë nga...

Përzieni vazelinën me këtë përbërës dhe shikoni se çfarë do të ndodhë me lëkurën...

0
Dëmtimi i enëve të gjakut për gjithëfarë arsyesh na lë me shenja në lëkurë që brenda 7 ditëve ndryshojnë ngjyrë nga vjollcë, në të gjelbër e të verdhë. Akush nuk do të donte të...

Orari kur shkoni në shtrat mund të ‘parashikojë rrezikun e diabetit dhe sëmundjeve të...

0
Orari kur shkoni në shtrat mund të 'parashikojë rrezikun e diabetit dhe sëmundjeve të zemrës' "Zogjtë e natës" kanë më shumë gjasa të zhvillojnë diabet të tipit 2 sesa ata që flejnë herët - është...

Momenti i përkryer për të mbetur shtatzënë

0
Momenti i përkryer i konceptimit është sigurisht ai moment në të cilën partnerët kënaqen gjatë aktit seksual, duhen me njëri-tjetrin dhe dëshirojnë të sjellin në jetë një fëmijë. Por, ata që kanë kërkuar këtë pyetje...