Saturday, June 10, 2023

MOTI

Fenomen i rralle ne Kucove. Qytetaret mbledhin bresherin me lopata. Foto

0
Mot me shi dhe bresher. Fenomen i cuditshem qe ndodhi ne Kucove qytetaret po heqin bresherin me lopata nga shtepit e tyre. Trashesia e bresherit ka shkuar disa centimetra dhe qytetaret jane habitur. Bresheri...

Behuni gati për “plazh” Ja sa do të shkojne temperaturat në ditët në vazhdim

0
Pritet qe muaji Mars te jete nje muaj i ngrohte dhe temperaturat do te shkojne rreth 20°C. Kjo kohe eshte per te shkuar buz detit pasi jemi ne stinen e Pranveres. Pritet qe moti jete...

Sinoptikani i njohur grek ben parashikimin e keq per vendin tone. Ja si do...

0
Sinoptikani i njohur grek parashikon përmbytje dhe rreshje intensive bore në Shqipëri Sinoptikani i njohur grek Sakis Arnaoutoglou që ndjek me vëmendje dhe interes të madh edhe zhvillimet e fenomeneve të motit në Ballkan e...

Mos dilni pa cadra ja dy ditet qe do te kete shume reshje shiu.

0
Kjo javë do të jetë me mot të paqëndrueshëm dhe me prezencë të reshjeve të shiut Parashikimin e motit për javën e dha për Klan News sinoptikanja nga “MeteoAlb” Lajda Porja, e cila tha se...

Erdhi dimëri i “vërtetë”, temperaturat në -5 gradë, por ja dita kur përmirësohet moti..

0
Pas temperaturave pranverore, në vendin tonë duket se përfundimisht ka ardhur stina e dimrit teksa i gjithë territori është përfshirë nga reshjet e shiut. Sipas sinoptikanëve, deri të martën pothuajse i gjithë vendi do të...

Vjen ndryshimi drastik i motit, temperaturat shkojnë në minus dhe rikthehen reshjet e borës..

0
Për javën që presim përpara vendi ynë do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme meteorolorgjike edhe pse nuk do të mugnojnë ditët apo orët me diell. Për ditën e Hënë moti nis i kthjellët dhe...

Sinoptikanet grekë japin alarmin per shqiperine. Ja qytetet ku perkeqesohet moti

0
Moti i keq pritet të godasë gjatë orëve të mbrëmjes një pjesë të madhe të territorit të vendit, ndërsa specifikisht pritet që një zonë në veri dhe një tjetër në jug të përballen me...

Veriu rrezikon sërish përmbytjen? Fundjava vjen me mot ekstrem

0
Java ka nisur me diell për Shqipërinë, por nuk do të mbarojë kështu. Madje, zona të caktuara të vendit, siç janë Shkodra dhe Lezha rrezikojnë sërish përmbytjet duke nisur nga e shtuna në mbrëmjes...

Moti ben ndryshimin drastik. Ja si do te jete moti ne muajin Dhjetor

0
Dhjetori nis si një vijimësi e vjeshtës, me mot të ngrohtë dhe reshje të pakta. Problem do të jetë lagështira e lartë. Masa e ftohtë që erdhi kryesisht nga Poli i Veriut drejt Ballkanit bëri...

Përkeqësohet moti ditën e sotme, reshje shiu dhe dëborë

0
Ditën e nesërme pritet një përkeqësim i kushteve meteorologjike për vendin tonë. Moti parashikohet i vranët në të gjithë territorin shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe lokalisht deri mesatar në...

Ja surpriza e motit ditën e mërkurë. Ja çfarë pritet të ndodhë

0
Java e fundit e nëntorit ka nisur nën ndikimin e vranësirave dhe kthjellimeve, por dy ditët e para do të jenë veçanërisht të ftohta, si pasojë e masave ajrore të ftohta me origjinë nga...

Nga e mërkura behuni gati.Shi, erë, dëborë dhe temp deri në -7 gradë, sinoptikani...

0
Shi, erë dhe dëborë. Këtë javë Shqipëria do të përfshihet nga mot i paqëndrueshëm me reshje shiu, por në zonat malore nuk do të mungojnë edhe reshjet e borës. Gjithsesi sipas sinoptikanëve reshjet nuk...