Thursday, February 2, 2023

RECETA GATIMI

3 sekrete për të zgjidhur arrat ideale per bakllaven qe tju shkrihet ne goje

0
Është shumë e rëndësishme që të zgjidhni arrat e duhura që bakllavaja të dalë e shijshme. Kur të shkoni për t’i blerë, shikoni lëvozhgën e tyre. Ajo duhet të jetë e plotë, të ketë aromë...

Ashure me arra bajame dhe rrush të thatë

0
Hashuret përgatiten nga gruri dhe sheqeri, ëmbëlsirë kjo e cila është mjaft e preferuar në kuzhinën shqiptare. - 300 gr grurë për ashure - 100 gr sheqer - 2 lugë kanellë - 2-3 lugë niseshte (sipas dëshirës) - pak...

Përgatitja e shërbetit të bakllavasë, sekretet dhe truket që duhet t’i dini me patjetër

0
Për recetën e bakllavasë, ju kemi folur edhe më parë, ama po aq e rëndësishme që ëmbëlsira të dalë perfekte, është sherbeti. Është e rëndësishme që të përgatitet me masat e duhura, pasi nëse del...

Hallvë. Receta me 4 perberes

0
Hallva është ëmbëlsirë e lehtë dhe e shpejtë për tu përgatitur. Përbërësit: 200 gr gjalpë e shkrirë dhe e kulluar 10 lugë miell 1 gotë sheqer Arra,badema ose lajthi sipas dëshirës Përgatitja: 10 lugë të mëdha miell qiten në yndyrë të...

Pasta per festat tuaja. Receta me shije fantastike.

0
PËRBËRËSIT Për tortën: ▢200 g gjalp ▢200 g miell ▢150 g qumësht të rrahur ▢3 veze ▢200 g sheqer ▢1 lugë çaji sode ▢25 g kakao ▢1 lugë çaji uthull ▢10 g bojë të kuqe ▢1 lugë çaji ekstrakt vanilje Për kremin: ▢200 g pluhur sheqeri ▢125...

Sallat per festa me pule dhe kerpurdha.

0
PËRBËRËSIT ▢1 kg gjoks pule ▢400 gr kastravec në një tas ▢350 g kerpurdha të konservuara ▢150 ml vaj Spurnic Omega 9 ▢2 te verdha veze te ziera ▢1 majonez ▢1 lugë mustardë ▢1 tufë majdanoz ▢lëng limoni ▢piper ulli MËNYRA E PËRGATITJES ...

Receta/ Ja si të gatuani përshesh me gjel deti

0
Përbërësit për kulaçin: 1 kg miell 1 qepë 200 g gjalpë 50 ml vaj ulliri 1 lugë çaji sodë buke kripë ujë nenexhik piper i zi Përbërësit për përsheshin: gjel deti rreth 3-4 kg lëngu i gjelit të detit të brendshmet e gjelit (nëse nuk doni,...

Byrekë me mish. Receta e gjyshes

0
Byrekë me mish, Për harxhin duhen 500 gr mish viçi I grirë 500 gr qepë 1 domate 2 lugë gjelle salcë Kripë, piper i zi, 4 lugë vaj, Për brumin e byrekut duhen 200 ml ujë, 450 gr miell për Peta 1 lugë uthull 2...

Kulec me djath

0
Kuleq me djath Përbërësit: - 20 gr tharme buke - ½ lt qumesht - 3 veze - 3 luge.s. vaj - ½ kg miell Pergatitja: Tharmi lihet te qendroj 5 min me tri luge uje te vaket.Pastaj merren te gjithe perbersit dhe...

Biskota me gjalp dhe bajame

0
PËRBËRËSIT 1 filxhan gjalpë të kripur 1 gote vaj 1 gote sheqer pluhur 1 lugë ekstrakt vanilje 2 1/3 gota miell 1 lugë pluhur pjekjeje 1/4 filxhan bajame UDHËZIMET Në një tenxhere të rëndë shkrini gjalpin në zjarr të ulët derisa...

Kadaif me arra dhe gjalp. Receta me e mire

0
Përbërësit: 0.5 kg kadaif 200 gr gjalpë 200 gr arra Shërbeti: 1.5 kg sheqer 1.2 L ujë Mënyra e përgatitjes: Së pari...

Biskota per festat. Shkrihen ne goje

0
Mos lini pa e provuar këtë recetë. Është shumë e shijshme dhe e lehtë, do t'ju pëlqejë kur ta provoni. Perberesit: 3 vezë 1 gotë ujë masë vaj 1 filxhan kos 1 filxhan sheqer të grimcuar 1 lugë çaji ...