Thursday, February 2, 2023

PSIKOLOGJI

Sekreti i nje martese te lumtur kur burrat bejne pune e shtepis

0
Harroni çokollatat dhe arratisjet romantike, sekreti i një martese të lumtur fshihet në vullnetin që t’i përvishni mëngët dhe të ndihmoni njëri-tjetrin me punët e shtëpisë. Hulumtimet tregojnë se familja brenda së cilës edhe bashkëshorti...

5 gjerat qe nuk duhet tia thoni kurre nje femre

0
1. Dukesh e zbehtë Nëse i ke flokët e verdha, duhet të bësh pak më shumë tualet, pasi i thekson më shumë tiparet. Nuk duhet t’i thoni këtë gjë, sepse ndoshta as nuk ja ndjen...

Psikologët paralajmërojnë te gjithe prindërit: Nëse njihni ndonjë fëmijë që shfaq këto shenja, ndihmojini...

0
Fëmijët tanë kalojnë aq shumë në jetë me shkollën, dhe mësojnë mësimet që u nevojiten në jetë. Fëmijëria është një kohë e vështirë për mësimet dhe puna e prindërve është të sigurohet që fëmijët...

5 femrat qe nuk duhet te martoheni kurre

0
1.Mos u marto me nje femer qe rri gjithe diten para pasqyres sepse ajo nuk ka kohe te mendoje per ty. 2-Mos u marto me nje femer qe e ka gjithe diten mendjet tek parate sepse...

Gjyshja e mamit apo ajo e babit, kush duhet më shumë? Ja ç’thonë psikologët

0
Sipas disa studimeve që përcjell një portal italian (passionemamma), gjyshja nga ana e nënës është më e rëndësishme për fëmijën se ajo nga ana e babait. Kjo gjë ndikohet nga disa faktorë dhe le...

E kishte zemrën mbrapsht.Kardiokirurgu Altin Veshti tregon si e operoi dhe i ndryshoi jeten...

0
Kardiokirurgu Altin Veshti është përzgjedhur nga stafi i emisonit “Opinion” për temën e emisionit “12 personazhet e 2022-shit”. Altin Veshti përveç se është një ndër mjekët më të mirë në Shqipëri, është shqiptari i...

Tetë fjali qe do te largojne merzine dhe stresin

0
1-Më pyetën për ilaçin e dhembjes, ju përgjigja durimi. 2-Më pyetën për ilaçin e dështimit, ju përgjigja vazhdimësia. 3-Më pyetën për ilaçin e zilisë, ju përgjigja injorimi. 4-Më pyetën për ilaçin e urrejtjes, ju përgjigja dashuria. 5-Më pyetën...

5 shenjat qe tregojne se nje burre eshte ose do te jete nje baba...

0
Kur u takuat me partnerin tuaj, ndoshta nuk u ulët dhe analizuat nëse i plotëson standardet e një babai të mirë. Nëse keni zgjedhur një partner që posedon vlera, ato vlera do të kalojnë në...

7 shenjat e mashkullit psikopat. Qendroini larg se do ju nxi jeten

0
Sipas Shoqatës Amerikane të Psikiatrisë një në 100 medhkuj janë psikopatë. Prandaj, nuk është aspak e pamundur që gjatë jetës tonë të takojmë njërin prej tyre në rrugë, madje të kemi një lidhje me...

Kurr mos u martoni me nje mashkull qe ka keto 6 vese

0
1. Tradhtari Ky njeri në thelb nuk e ka ndjenjën e besnikërisë. Kur një person tjetër shfaqet në horizont, ai do t'ju tradhtojë pa hezitim. Ata nuk mendojnë se sjellja e tyre mund të dëmtojë...

3 gabimet e mëdha që bëjnë prindërit shqiptar ndaj femijeve te tyre nga Lira...

0
E ftuar në “Shije Shtëpie” në Tv Klan, Lira Gjika ka treguar se fëmijët nuk duhet t’i gënjejmë. Ajo thotë se fëmija duhet të ndihet i barabartë na familje, ndaj nuk duhet gënjyer, por...

Ju prindër që i keni provuar të gjitha mënyrat, por fëmija nuk merr vesh,...

0
“E kam provuar me të gjitha mënyrat, moj me të mirë e me të keq, por ky është allasoj fëmijë vetëm qan e bërtet”. Për ju që mendoni në këtë mënyrë, mjekja pediatër Lira Gjika...