Friday, March 24, 2023

LAJMI FUNDIT

LAJMI FUNDIT

E shikoni këtë bebe në foto, nuk do ta besoni se kush është

0
Ajo është gjithmonë në qendër të vëmendjes. Afërdita Dreshaj është kthyer prapa në kohë duke publikuar imazhe nga fëmijëria. Afërdita Dreshaj ka ndarë me ndjekësit imazhe të reja në rrjete sociale, të cilat i kishte realizuar...

Vazelina, nje krem qe ben cudira per ju. 8 menyra se si ta perdorni

0
Fshehja e majave dyshe te flokët Përdorni vazelinë si një mënyrë të përkohshme për të kontrolluar dhe fshehur majat e dyshe në flokët tuaj të pabindur. Të njëjtën gjë mund të bëni edhe për...

Keta janë 3 banorët e parë në BBV që po agjërojnë muajin e Ramzanit

0
Tashme jemi ne muajin e Ramazanit dhe nje pjese e mire e popullit shqiptar eshte duke agjeruar. Dhe ne shtepin e BBV jane 3 banore qe po agjerojne. 23 marsi eshte dhe dita e pare...

Foto/Në shtëpinë e “Shehrezades”, sa bukur qe e ka me tre vogëlushë

0
Aktorja turke Berguzar Korel e njohur si “Shehrezade” dhe bashkëshorti i saj aktori Halit Ergenç i njohur për rolet tek “Sulejmani i madhërishëm” apo tek “Babil”, pak ditë më parë u bënë prindër për...

Drejtoresha humbi jetën dje në dush. Tekniku tregon si ta shmangni 100% vdekjen në...

0
Diten e djeshme nje mesuese humbi jeten pasi u fut ne dush dhe kjo ishte fatale per te. Ndersa sot ka ber apel inxhineri elektrik Azmer Duleviç duke thene se duhet te merren masa qe...

Xhaxhai i merr jetën mbesës 20 vjecare

0
Mohammed Taroos Khan, 53 vjeç, u dënua me burgim të përjetshëm me një afat minimal prej 25 vjetësh pasi u dënua për vrasjen e mbeses se tij 20 vjecare. Cdo gje e beri per...

Gjenden 6 femra të vrara nga mosha 19 deri në 48 vjec

0
MEKSIKË-Pasi rrembehen 6 femra ato jane zhdukur dhe me pas jane vrare ne diten e festes se gruas. Gratë e vrara janë: Sandra Daniela Paredes González, 24 vjeç Paulina Berenice Resendiz Martinez, 25 vjeç Yoselin Daniela Zamorano Macías,...

E dinin të vdekur. Prindërit gjejnë fëmijën një muaj pasi ra tërmeti në Turqi

0
TURQI-Nje mrekuli e vertete ka ndodhu ku prinderit gjejn femijen e tyre pas nje muaji nga termeti i 6 shkurtit. Dhe kjo do te shenohet si nje mrekulli per ta. Foshnja ishte ne spital pasi...

Humb jeten mbremjen e sotme bukuroshja 17 vjecare

0
KOSOVË-Nje aksident i rend ka ndodhur ne Gjakove ku jane aksidentuar 7 persona. Ne mes tyre ishte dhe nje vajz e re nuk ka arritur te mbijetoj pasi kishte shume plage te renda. Edhe...

115-vjeçarja tregon sekretin e jetëgjatësisë së saj: Qëndroni larg këtyre njerëzve..

0
Maria Branias Morera i mbijetoi dy luftërave botërore, një lufte civile, dy pandemive dhe në moshën 115-vjeçare mban titullin si personi më i vjetër në botë nga Rekordet Botërore Guinness. Morera e merr titullin pas...

Si të përgatisni brumë perfekt petullash (dhe pa shkaktuar rrëmujë në kuzhinë)

0
Mund të ishte e pavend pyetja se: A i pëlqeni petullat? Kjo, sepse me siguri që përgjigjja do të ishte po. Por, përveç dëshirës për të ngrënë këtë ushqim të shijshëm, askush nuk e...

Mos merrni antibiotikë. Pipero tregon si te mbani temperaturen 38.5 me keto 2...

0
Mjeku Pëllumb Pipero sugjeron që të gjithë qytetarët që kanë temperaturë prej gripit, të mos nxitojnë drejt spitaleve. Sipas tij, në 3-4 ditët e para mund ta menaxhojnë situatën në shtëpi duke konsumuar lëngje...