Friday, March 24, 2023

LAJMI FUNDIT

LAJMI FUNDIT

Vaksina e koronavirusit është gati, luftë Gjermani-SHBA për ta shtënë në dorë dhe fituar...

0
Te gjithe shtetet e botes jane ne gare per te gjetur vaksinen e virusit per te fituar miliona dollar brenda nje dite. Nje lajme vjen nga Kompania farmaceutike gjermane “CureVac”, e cila vepron në bashkëpunim...

I kanë fiksuar të gjithë para televizorit, ndryshime të madh do të ndodhin në...

0
Emisioni ‘Përputhen’ në Top Channel është për momentin me audiencën më të lartë. Në emision kanë ndodhur shumë ngjarje që kanë bërë bujë në mediat sociale, duke pasur edhe një impakt të ndjeshëm tek...

Çifti që kanë gati 30 vite diferencë, kur u pyetën se a janë të...

0
Ky eshte cifti qe ka 25 vjet martese dhe jane te lumtur perkrah njeri tjetrit. Kola tregon se eshte me origjine nga Veriu i Shqiperise dhe u martua me gruan kur Filja ishte 19...

“S’kishte Tirana goca këtu, po na sollën këtë maloken”- Këngëtarja shqiptare rrëfen çfarë ndodh...

0
Këngëtarja shqiptare Mimoza Selimi, e cila jeton në Zvicër, ka zbuluar për herë të parë pse vendosi të largohet nga Shqipëria dhe përshtatja me jetën e re. Selimi kujton mëngjeset në qytetin e Lezhës,...

Temperatura deri në -8 gradë celsius ja dita ku priten reshje bore

0
Vendi ynë është ndikuar gjatë ditës së sotme nga kushte atmosferike të paqëndrueshme me reshje shiu e rrebeshe në pjesën më të madhe në vendit. Ndërkohë që java pritet që të ketë rënie të...

S’do i besoni syve kur të shihni se sa ka ndryshuar Beshiri i serialit...

0
Seriali turk, “Dashuri e ndaluar” ka qenë një nga telenovelat më të ndjekura Shqipëri. Në Turqi kjo telenovelë u transmetua 11 vite më parë. Ndërsa në Shqipëri nisi në vitin 2013. Shumë aktorë u bënë...

Presidenti i Amerikës bën hapin e madh/ Joe Biden bën dozën e tretë të...

0
Presidenti amerikan Joe Biden ka marrë dozën e tretë të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër Covid-19 në Shtëpinë e Bardhë. Vetëm disa ditë pasi Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve rekomandoi dozën përforcuese për disa...

Kështu pritet iftari te familja e Elvis Naçit, nusja e tij kaq shumë ia...

0
Elvis Naçi është ndër ligjeruesit islam më me shumë shikueshmëri dhe ndjekes nga mbare publiku shqiptar si brenda dhe jashte vendit. Ligjerata e tij kanë shumë shikime dhe terheqin shumë vëmendje nga besimtarët myslimanë qe...

“Beni kujdes” dr.Sonila Brati paralajmëron prindërit shqiptarë për shenjat e hepatitit te fëmijët

0
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka ngritur alarmin pas identifikimit të një lloj hepatiti të panjohur dhe të rëndë në më shumë se 11 vende të botës. I përhapur fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar, virusi...

Kalimi transit nëpër Slloveni, rregullat e reja, ja cfare kerkohet

0
Shqiptarët, ata nga Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria, janë ndër frekuentuesit kryesorë të kësaj rruge sidomos nga Zvicra. Për këtë arsye, shumë prej tyre jane te preokupuar me ndryshimin e paralajmëruar të rregullave...

Brataj ben deklaraten e fortë: Ky është momenti kur jeni të rrezikuar nga Omikroni

0
Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj veçoi tre faza të shfaqjes së Omicron duke i kategorizuar në të lehtë, të mesme dhe më të rëndë. Ai shpjegoi se faza e parë është kur...

Rudina Magjistari bën gjestin prekës në fillim të emisionit/ Ja cfarë ndodhi…

0
U bënë shumë vite që Rudina Magjistari është pjesë e televizionit, mirëpo kanë kaluar plot 12 të tillë nga momenti që ajo vendosi të vijë përditë në ekran. Për të celebruar fillimin e sezonit...