Friday, March 24, 2023

LAJMI FUNDIT

LAJMI FUNDIT

Niseni ditën me lëngun e jetës. Ja receta 5-minutëshe

0
Mëngjesi është një ndër vaktet më të rëndësishme prandaj duhet t'i kushtoni një rëndësi të veçantë. Kjo smoothie me 5 përbërës është fantastik për të marrë energji dhe lëndët ushqyese aq të nevojshme për...

Çorbë shkodrane

0
Përbërësit:  400 gr mish të grirë2 filxhanë oriz5 filxhanë lëng mishi1 kokërr qepë½ lugë gjelle salcë domate3-4 lugë gjelle vajKripë, piperGjethe dafine Përgatitja:  Kaurdisim fillimisht qepën derisa të zbutet duke e ndihmuar dhe me pak kripë. Sapo...

‘Do ta shkelqeje bashkine ashtu si humorin, 2 vjet me Besin flisnin budalliqe’, Erion...

0
Erion Isai dy ditë më parë ndau lajmin e  mirë me të gjithë se kishte fituar garën në bashkinë e Kolonjës duke marr kështu mandatin e parë. Të shumta ishin urimet që mori aktori,...

Pas dritës jeshile për të mos rikthyer vizat, Cakaj jep një tjetër lajm të...

0
Shqipëria do të ketë një ambasadë edhe në Australi. Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave dhe selia e saj do të jetë në kryeqytetin australian, Kanberra. Shqipëria do të ketë...

Ajo ka miliona, por babai i këngëtares së famshme jeton në varfëri

0
Babai i saj është shofer ndërsa Adele fiton shuma të majme parashë. Mediat e huaja e kanë shkruar së fundmi një artikull lidhur me jetën që bën babai i këngëtares Adele dhe atë të...

Rudina Hajdari i kërkon falje të huajve për Ilir Metën: Ndihem shumë e turpëruar…

0
Vajza e heroit të demokracisë dhe të tranzicionit, Rudina Hajdari, në këto ditë përvëluese, po bën deklarata të njëpasnjëshme, që po t’i lexosh, e shtojnë temperaturën përqark, edhe 10 gradë më shumë Pasi sulmoi, 18...

Ilir Meta pritet të “hapë thesin”: Po filloj me timonerin artist dhe do shkoj...

0
Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish përmes një statusi në facebook, lidhur me reformën në drejtësi, të cilën e ka etiketuar tashmë si ‘Ramaforma”. Ndërsa ndan me ndjekësit, refleksione të Ramaformave, kështu shkruan Presidenti, Meta...

Me mamin në mbrëmjen e maturës: “I thashë: “Shko me ndonjë vajzë”, më tha:...

0
Sabiti është më i vogli i 12 fëmijëve të zonjës Hate, e cila në moshën 67-vjeçare ka 28 nipër e mbesa! Maturanti i pazakontë u shpreh se ka një lidhje të veçantë me mamanë e ...

Propozimi i Ilir Metës për zgjedhje të parakohshme, Rama bën lëvizjen e parë

0
PS ka mbledhur mëngjesin e sotëm Kryesinë e saj, ku pritet që të diskutohet lidhur me procesin e zgjedhjeve, dhe me atë që do të ndodhë me krizën politike në vend. Fill pas...

Flet kuksjani që shkoi në maturë me të ëmën: Refuzova çdo ftesë

0
Një maturant nga Kukësi u kthye në qendër të vëmendjes pak ditë më parë pasi ndryshe nga bashkëmoshatarët e tij, në mbrëmjen e maturës shkoi i shoqëruar nga e ëma. Në media e...

“Nëse më quan burri i Monikës, do të them gruaja e Bilalit”, kush është...

0
Sot, presidenti Ilir Meta, në një konferencë me mediat, paralajmëroi kryeministrin Edi Rama të mos e quaj më si ‘burri i Monikës’. Sipas Metës, nëse do ta quante më si të tillë, atëherë edhe ai...

I përmendi gruan, Sokol Balla i drejtohet publikisht Metës: Eja dhe…

0
Sokol Balla ka ftuar presidentin Meta në emisionin e tij pas akuzave të rënda nga ana e këtij të fundit mbi gazetarin. Gazetari i njohur e ka sfiduar kreun e shtetit qe te perballet me...