Sheqerpare

Sheqerpare PErberesit: 250 g gjalp i bute 3 te verdha+1 vez e plote 300g miell ose pak me shume derisa te shkeputet brumi nga duart dhe te mos ngjisi. Pluhur fryres: 1 luge caji Sherbeti: 300 g sheqer 250 ml uje, pak limon dhe sheqer vanilje Si fillim ne nje tas perziejme mire gjalpin e…

Read More