11 përfitimet e mahnitshme të përdorimit të kremrave të natës

0
106

Këtu vjen pjesa më e rëndësishme për kremin e natës – përfitimet e tij.

Kremi i natës furnizon me lagështi pjesët e thata të fytyrës suaj. Prandaj, fytyra juaj mbahet e hidratuar.

Ju qetëson fytyrën.

Gjithashtu siguron që lëkura juaj të ketë një çehre të njëtrajtshme së bashku me një strukturë më të hollë të lëkurës.

Kremi juaj i natës rrit kolagjenin në lëkurën tuaj.

Kremi gjithashtu ndihmon në qarkullimin më të mirë të gjakut.

Rrudhat dhe linjat e tjera në fytyrën tuaj zvogëlohen.

Një rol kryesor që luan një krem ​​nate është se parandalon lëkurën tuaj nga varja.

E bën lëkurën tuaj të butë dhe të zhdërvjellët.

Lëkura juaj e plakur mund të mos duket më e vjetër.

Ndihmon lëkurën tuaj për të rikthyer elasticitetin e saj.

Ndihmon në rinovimin e qelizave dhe ushqen lëkurën tuaj.

Si të zgjidhni një krem ​​nate?

Zgjedhja e kremit të duhur të natës që i përshtatet ngjyrës së lëkurës tuaj është thelbësore. Më poshtë janë disa këshilla për përzgjedhjen:

Kur zgjidhni një krem ​​nate për veten tuaj, sigurohuni që kremi të mos jetë shumë i trashë.

Një krem ​​i trashë nate bllokon poret e lëkurës tuaj . Bëhet e vështirë për lëkurën tuaj të marrë frymë.

Sa herë që zgjidhni një krem ​​nate, sigurohuni që të jetë pa aromë dhe gjithashtu hipoallergjik

Është jetike që të kuptoni se çfarë përfshihet në prodhimin e një kremi nate.

Shikoni listën e përbërësve të listuar më poshtë.

Vitaminë C
Vitamina E
Vitamina A
Vaj jojoba
Vaj ulliri
Vaj kajsie
Vaj trëndafili
Aloe Vera
I dashur
Gjalpë shea
Jasemini
Komponentët kundër plakjes
Retinol
Peptidet
Aminoacidet
AHA-të
Bakri
Antioksidantë
Kolagjeni