35 vjecari humb jeten ne vendin e punes duke lene jetim 6 femije

Nje ngjarje e rende ka ndodhur diten e sotme ku mesohet se ka humbur jeten 35 vjecari Bedri Markja nga Peshkopia.

Ai ishte duke punuar ne vendin e punes dhe e zuri poshte nje pllake mermeri.

Edhe pse u dergua me shpejtesi ne spital ai nuk mundi ti mbijetoj plageve te marra dhe humbi jeten ne spital.

35 vjecari ishte baba i 6 femijeve dhe i la ato jetim.

Nderkohe policia ka arrestuar pronarin ku ai punonte dhe akuzohet për veprën penale “Shkelje e rregullave të mbrojtjes në punë”. shiko.news