51 vjecarja humb jeten diten kur mesoi se ishte diagnostikuar me kancer

0
4350

Një nënë vdiq në të njëjtën ditë kur u diagnostikua me një formë të rrallë kanceri.

Familja dhe miqtë e Liz 51 vjeç, mbetën të shokuar kur ajo ndërroi jetë pasi vuante nga migrena dhe shikimi i paqartë.

Asistentja mendoi se simptomat e saj ishin rezultat i një stili jetese te keqe.

Nëna e dy fëmijëve u dërgua në spital pas disa muajsh mundimesh dhe mjekët i thanë se kishte neutropeni.

Gjendja i lë pacientët me një numër të ulët të qelizave të bardha të gjakut.

Simptomat e saj u intensifikuan dhe ajo zhvilloi dhimbje të forta në gjoks dhe këmbë. Një skanim MRI tregoi shenja të shumta në trurin e saj.

Mjekët besuan se ajo vuante nga një problem në zemër që po shkaktonte një sërë goditjesh të vogla.

Ajo vdiq në të njëjtën ditë kur mori vesh se ishte e semure me nje kancer te rralle. Bashkëshorti i saj Jonathan beson se rezultati mund të kishte qenë shumë i ndryshëm nëse simptomat do të identifikoheshin më shpejt.

Ndaj keshilla ime eshte te mos e leni semundjet pas dore pasi kur te jete shume vone nuk do tja dilni dot. I vetmi gabim qe ne bem ishte se shkuam ne fund kur semundja ishte perhapur ne te gjithe trupin transmeton shiko.news