A është e mykur lavatriçja juaj? Nëna tregon pastrimin gjenial me vetëm dy produkte dhe pa kimikate

0
179

Nje nene e 5 femijeve Jen Watson qe jeton ne ShBA ka shperndare idete e saj gjeniale per pastrimin rrenjesor dhe largimin e mykut nga lavatricja juaj.

Në klipin e shkurtër, Jen tërhoqi pjesën e gomës në derën e një makinë larëse për të treguar të gjitha papastërtitë e krijuara. Më pas ajo filloi duke aplikuar rreth dy lugë pluhur sode direkt në gominen e deres, më pas derdhi mbi të uthullën, pastaj përzierja filloi menjëherë të shkumojë.

Pasi mbylli me shpejtësi derën, Xheni e vuri lavatricen në një cikel shpëlarjeje dhe priti rezultatin magjik.

Sapo mbaroi, nëna e tërhoqi mbrapsht veshjen prej gome për të treguar se tani ishte e bardhe dhe e pastër mjaftueshëm për të gjitha larjet tona delikate.

Keshilla e fundit e saj ishte edhe heqja e kutise se detergjentit dhe zhytja ne nje tretesire te tille pergjate nates.
Dhe mos harroni mbajeni hapur deren e lavatrices pas cdo larje!

Si mendoni edhe ju a funksionon ky truk per lavatricen? A do ta provonit ?

https://www.dailymail.co.uk/femail/article-11914729/Mother-shares-genius-hack-clean-washing-machine-just-two-products.html?ico=related-replace&fbclid=IwAR1n2Gq3Shu4103jpA31NlDha-fJD6LaqNxTLOsMQA28eBFP7X72FY5fnPo