Aktorja e njohur Yllka Mujo feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush sot aktorja e mirënjohur

Një nga aktoret më të njohura të kinematografisë shqiptare, Yllka Mujo feston ditëlindjen. Aktorja e dashur për shqiptarët mbush plot 69 vjeç.

Yllka Mujo debutoi për herë të parë në botën e artit në moshën 8-vjeçare, moment kur u pranua Tonin Harapi, si soliste dhe këngëtare në Pallatin e Pionerëve.

Shtysa e saj më e madhe për t’u bërë aktore ishte babai i saj, i cili e kishte si ëndërr që nuk arriti ta realizonte. Kjo bëri që ai të nxiste të bijën, të bëhet jo vetëm aktore por një nga më të suksesshmet në Shëipëri.

Edhe dy fëmijët e saj kanë ndjekur rrugën e Yllkës dhe tashmë emrat e tyre janë mjaft të njohur në skenën shqiptare, Elia Zaharia dhe Amos Zaharia.