Asnje se beson se eshte 80 vjec.Mjekët po studiojnë rastin e te moshuares qe duket si 40 vjec

0
372

Michela pjesëmarrësja e (Throne Over of Men and women) i ka lënë të gjithë pa fjalë në programin e fundit të Maria de Filippit, teksa ka thënë se është 80 vjeçe.

Michela u paraqit në studion e (Burra dhe Gra) me qëllim që të takonte Alessandro Rausa , një burrë 92-vjeçar. Konkurrentët e tjerë u habitën kur ajo kërkoi që të njihte 92-vjeçarin, pasi mendonin se ajo ishte shumë e re për të, pasi të gjithë mendonin se ajo ishte 60 vjeç.

Michela, mbiemri i së cilës nuk u bë i ditur, zbuloi: ” Jam 80 vjeç “. Përballë habisë së përgjithshme, ajo shpjegoi se vinte nga një familje ultra-qindvjeçarësh. Madje mjekët po studiojnë rastin e saj.

“Edhe mjekët më studiojnë, sepse nuk e kuptojnë pse. Kam shumë të afërm që kanë vdekur mbi njëqind vjeç. Ne kemi një ADN të veçantë. Të gjithë jemi kaq në familje. Në fakt, mjekët na studiojnë. Dhe unë kurrë nuk kam marrë ilaçe në jetën time. Kurrë. Nëse pi kafe? Jo, nuk më pëlqen, pi çaj. Ose kafeja e elbit. Por unë pi, bëj gjithçka, ha çokollatë, pasta. Unë stërvitem, bëj gjithçka” ka thënë mes të tjerash Michela.

Ajo ka folur gjithashtu edhe për jetën e saj private gjatë pjesëmarrjes në “Burra dhe Gra”. Michele iu referua një dashurie që kishte marrë fund shumë vite më përpara, një martese që kishte përfunduar në divorc. Më pas ajo kishte takuar një burrë që kishte kaluar 33 vite të jetës me të. Ndërkohë pas vdekjes se tij ajo është shprehur se Alessandro Rausa mund të jetë njeriu që mund ta bëjë atë ta nisë nga e para.