admin

Rikthen shirat dhe rebeshet, flet sinoptikani: Ja cfarë do ndodh me temperaturat ne fundjave

Meteorologu Hakil Osmani në një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin “7pa5” në Vizion Plus ka bërë parashikimin e motit për fundjavën si dhe dy ditët e para të javës së ardhshme. Sipas meteorologut fundjava do të mbizotërohet nga temepratura të larta të cilat në rang territori arrijnë në 40 gradë celcius. Gjithashtu do të kemi…

Read More

Sinoptikania: Tregon diten kur do te ulen temperaturat

Anticikloni afrikan i konsoliduar në gjerësitë gjeografike të Mesdheut, do ndikojë në rritjen e temperaturave në territorin e Shqipërisë të pakten deri ditën e premte. Pas ditës së premte priten ulje të temperaturave.. E Mërkurë 17 Korrik 2024 Në vendin tonë moti do të jetë me diell në bregdet, në verilindje do të kemi vranësira…

Read More