Babai dhe djali vdiqën në tragjedinë turistike të Titanikut si dy aventurier

0
917

Babai dhe djali britanik që humbën jetën në tragjedinë turistike të Titanikut vdiqën ‘dor për dore’, ka thënë familja e tyre.

Biznesmeni Shahzada Dawood, 48 vjeç, dhe adoleshenti Suleman Dawood humbën jetën kur zhytësja Titan në të cilën ndodheshin pësoi një shpërthim afër anijes së Titanikut.

Familja e tyre drejtonte homazhet “Me pikëllim të thellë, ne vajtojmë humbjen tragjike të Shahzadës dhe djalit të tij të dashur, Sulemanit, të cilët kishin nisur një udhëtim për të vizituar anijen e Titanikut legjendar në thellësi të Oqeani Atlantik.

“Në këtë tragjedi ne përpiqemi të gjejmë ngushëllim në trashëgiminë qe lane te dy baba dhe bir. Ata e donin shume njeri tjetrin dhe kishin pasion aventurat duke eksploruar te gjithe boten”