Babai ve duart ne kok kur shikon se djali shpenzon para online per te bler ushqime. Ja sa i shkoj fatura

Një 6 vjeçar në SHBA ka harxhuar plot 1000 paund duke porositur ushqim online.

Mason Stonehouse, 6-vjeç po qëndronte me telefonin e të atit, teksa ky i fundit duke menduar se po luante nuk ia kishte idenë se çafrë kishte bërë i vogli.

“I dhashë telefonin për të luajtur dhe nuk po i kushtoja vëmendje. Po shikoja emisionin tim,” tha ai.

Por djali kishte hapur aplikacionin Grubhub dhe me telefon porositi një menu të bollshme.

Ai kishte marrë karkaleca, disa sanduiçe pule dhe akullore. Djali vazhdoi të porosiste pica dhe patate të skuqura me oriz dhe spec djegës.

“Kur erdhi porosia e parë isha në shtrat,” tha babai.

“Tani po marr më shumë ushqim dhe kjo ndodh përsëri dhe përsëri. Vijnë e ikin makina,” tha ai.