Babai vret djalin 38 vjecar mëngjesin e sotëm

TURQI- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Turqi ku mësohet se 36-vjecari u vra me armë gjahu nga babai i tij, ai e vrau kur po e zgjonte për të shkuar në punë.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Izmirit në orën 8 të mëngjesit.

Pasi babai 72 vjecar e ka zgjuar djalin për të ikur në punë. I riu nuk ka dashur të shkojë në pune dhe me tej ka debatuar me babain pasi ai punonte në një fabrik celiku.

Pas konfliktit me njeri tjetrin babai e ka vrarë të birin me armë gjahu.

72 vjecari është arrestuar nga policia dhe pritet që të gjithë jetën ta kalojë në burg