Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

0
363

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave të cilat pritet të zbresin nën zero gradë celsius përgjatë ditës së shtunë dhe të diel.

Dita e shtunë pritet të sjellë vranësira dhe reshje shiu në të gjithë territorin, ndërsa dita e diel do të sjellë edhe reshje dëbore në disa qytetet të vendit.

Përkatësisht Bajram Curri, Kukësi, Dibra, Librazhdi, Pogradeci dhe qytetet e tjera të rrethit të Korçës pritet të mbulohen nga dëbora.

Ndërkohë që temperaturat parashikohet të zbresin deri në -1 gradë celsius në zonat verilindore dhe juglindore të vendit.