Bie nga 12 metra lartesi. Humb jete diten e sotme emigranti shqiptar ne Itali

Nje lajm i keq vjen nga Italia ku mesohet se diten e sotme nje emigrant shqiptar ka humbur jete. Ngjarja ka ndodhur mengjesin e sotem ne zone afer Milanos. Ai ra nga një lartësi prej 12 metrash teksa punonte për rinovimin e një çatie në Via Garibaldi. Ai eshte derguar me urgjence ne spital por nuk arrite te shpetoj edhe pse mjeket i dhane ndihmen e shpejte. Policia ka shkuar ne vendngjarje per te zbardhur shkaqet e humbjes se jetes.
Nje humbje e madhe per familjen dhe komunitetin ku jetonte .