Bombula e gazit shpërthen në kuzhinë shpëtojnë për mrekulli 7 personat e familjes

0
69

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne qytetin e Beratit ku mesohet se nje bombul gazi ka shperthyer ne fshatin Orizaj ne Berat.

Ngjarja ka ndodhur ne familjen Agur Cakos ku fatmiresisht kane shpetuar 7 persona te familjes.

Bombula ka qene ne dhomen afer baneses. Dhe kuzhina ndodhej jashte shtepise.

Pas shperthimit te forte flaket jane perhapur ne shtepi por zjarrfikesit kane arrdhur ne kohe dhe kane fikur zjarrin.