Brenda pak diteve simptomat iu shfaqen nje nga nje, ja cfare tregon i riu shqiptar i infektuar

Nisi me dhimbje kudo, historia e te riut te infektuar me koronavirus

Kemi vene re keto kohe se shume persona te prekur nga covid-19 nuk kane preferuar ta bejne publike kete fakt e madje jane ruajtur te mos e tregojne.

Por ky nuk eshte nje rast i tille pasi Petrit Bylykbashi, ish banor i bigbrother ka deklaruar vete edhe momentin kur kishte rezultuar pozitiv.

Ai zbuloi disa detaje qe nga momenti i njotimit e deri tek futja ne vete karantinim se bashku me simptomat qe e kane shoqeruarate ne ditet ne vazhdim

“Për 6 ditë kanë filluar të më shfaqen simptomat një e nga një. Ka filluar dhimbja tek unë,pork jo nuk do të thotë që tek të gjithë fillojnë ashtu.Tek unë ka nisur me dhimbjen e kokës, më pas kollë e thatë, shtrëngim gjoksi, plogështim i muskujve, dhimbjet e nyjeve. Temperaturë kam pasur, momenti kur kam patur temperaturë kam shkuar të bëj testin. Temperatura ka shkuar mbi 38”, përfundoi Petriti.

Ndersa ne aspektin psikologjik Petriti eshte shprehur se e ka marre me sportivitet pasi kishte pasur bindjen se do dilte testi pozitiv dhe ka marre laptopin e punes me vete dhe pas marrjes se rezultatit ka njoftuar punen per te matur kujdes te gjitha ta te rrjetit te tij te ngushte.

Dhe me se shumti nenen e tij e ka pasur me merak per shkak te nje historie mjekesore qe ka per vete.

Tashme deklaroi se ka marre masa izolimi total ne shtwpine e tij dhe ska kontakte me askend.