Burri që mundi kancerin për herë të tretë cudit mjeket dhe vrapon neper spital. Video

0
280

Një burrë nga Ohio shpreson të frymëzojë të tjerët pasi eci në një maratonë brenda një spitali ku po trajtohej për kancer dhe ai ja doli perseri.

Jonathan Sams, nga Turtlecreek Township, u diagnostikua me kancer për herë të tretë në jetën e tij majin e kaluar .

Gjatë qëndrimit të tij të fundit në spital, babai i katër fëmijëve eci 26.2 milje nëpër Qendrën Mjekësore UC në Cincinnati në atë që ai e quan një “Maratonë e Qëllimit”, sipas gazetës.

“Një nga gjërat që më pëlqen të them është se çdo ditë është një ditë fantastike, më takon mua të jem në lartësinë e saj,” tha Sams për WLWT . “Pra, po, unë dua t’i inkurajoj njerëzit përmes kësaj.”

Sams u diagnostikua me kancer dy herë më parë në moshën 14 dhe 39 vjeç, sipas WLWT.

Që nga e hëna, Sams ka mundur zyrtarisht kancerin për herë të tretë, sipas medias.

Tre ditë më parë, Sams përfundoi maratonën e tij në spital. Babai i Ohajos u brohorit nga infermieret në ndërtesë, të cilët i dhanë hi-fis teksa kalonte përreth.

Sams shpreson që arritjet e tij të frymëzojnë të tjerët për të kapërcyer pengesat në jetën e tyre.

“Pyetja nuk është nëse do të kemi një sfidë apo jo,” i tha ai WLMT. “Pyetja është se si do ta përballojmë këtë sfidë”.Ndaj mos u dorezo kurre ne jeten tende dhe shijoje cdo dite te jetes tende.

Shperndaje kete histori me miqt tuaj.

shijejete.com