Saturday, June 10, 2023

HISTORI

Njihuni me djalin e Michael Jackson. Kopje si babai i tij. Foto

0
Në vitin 1996, Michael u martua me Debbie Rowe. Ajo ishte një infermiere dhe një mike e tij prej kohësh. Nga bashkimi i tyre erdhën dy fëmijë, një djalë i quajtur Michael Joseph Jackson...

Nena dhe vajza mbesin shtatzen ne te njejten kohe, cudisin edhe mjeket

0
Një nënë dhe një vajzë mbetën shtatzënë në të njëjtën kohë, lindën djem me vetëm dy javë diferencë - dhe daja dhe nipi tani do të fillojnë shkollën në shtator. Nena 44 vjeç shkote te...

E dashura i bertet dhe e puthe ne vesh. I riu humb degjimin

0
Otorinolaringologe Klodiana Zaharia eshte shprehur se ata qe punojne ne vende qe ka shume zhurme do te kene probleme kur te jene ne moshe me te madhe. Ndaj duhet te jemi me te kujdesshem. Otorinolaringologia...

Historia qe i ndryshoj jeten. Binjaket nga Patos si u fshehen poshte kamionit dhe...

0
"Good Morning Hope", kështu titullohet libra i dy shkencëtareve të suksesshme, Argita dhe Detina Zalli. Të ftuara mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion", motrat binjake nga Patosi treguan kalavarin e vuajtjeve që u është...

102 vjecarja tregoi sekretin pse jetoi me shume se nje shekull

0
Joyce Jackman festoi ditëlindjen e saj të 102-të më 9 maj dhe tregoi se si ka arritur të jetojë mbi një shekull - ajo mendon se mardhenia e mire ne shtart me bahkeshortin eshte...

Femija 18 muajsh e gjate sa nena e saj dhe pesha e saj po...

0
Magnolia është 18 muajsh dhe eshte shumë e gjatë. Ajo eshte e gjatë sa nëna e saj po rritet aq shpejt sa ka nevojë për këpucë të reja çdo muaj. Magnolia është një vjeç...

Në Shqipëri nuk e pranuan për Miss Shqipëria ndërsa në Britani fiton ‘Miss London...

0
Françeska Murati eshte nje nga vajzat e bukura Shqiptare qe jeton e ne Britani. Ajo eshte me origjine shqiptare-kosovare dhe eshte larguar nga Kosova 3 vjec. Franceska kualifikuar si finaliste e “Miss London 2023”. Ajo ka...

Pas gjithe atyre viteve perpjekje nena 46 vjecare lind djal

0
Gjatë gjithë jetës sime u rrita, nga një grup mjekësh dhe specialistësh qe më kishin thënë se kurrë nuk do të mbetem shtatzënë. Por un nuk u dorezova edhe pse mjeket nuk me jepnin...

Si te jetoni deri 93 vjec dhe te keni nje jete te shendetshme si...

0
Të jetosh për gati një shekull nuk është diçka e vogël… megjithatë Mbretëresha Elizabeth II lindi më 21 prill 1926 dhe vdiq më 8 shtator 2022, duke e bërë atë 96 vjeç e katër...

Cmendet gruaja. Lan xhamat e shtepisë në katin e 10 të pallatit. Foto

0
Jane disa femra qe pastertin e kane ne "gjak" duke ven dhe veten e tyre ne rrezit si e si qe cdo gje ne shtepin e tyre te jete e paster. Nje video qarkullon ne...

Gjyshi 87 vjecar i le amanetin dhe deshiren e fundit mbeses para se te...

0
Asnjëherë nuk e dimë se sa kohë na ka mbetur me familjarët, sidomos me të moshuarit. Prandaj mbesa 25-vjeçare vendosi të pozonte për një seri fotosh të ngrohta me një fustan martese me gjyshin...

6 zakonet e përditshme të Tina Turner që e ndihmuan të jetonte 83 vjec...

0
Mbretëresha e Rock-n-roll-it jetoj 83 vjec edhe pse ishte me tre semundje te renda ajo jetoi aq sa deshi dhe njejete plot sfida. Keto jane 6 zakonet e përditshme të Tina Turner që e ndihmuan...