Humb jeten ne moshen 27 vjecare djali i biznezmenit te njohur ne Tirane

Një 27-vjeçar, Amarildo Pajtoni, ka ndërruar jetë tragjikisht pas një aksidenti rrugor me motor. I riu është djali i sipërmarrësit Mentor Pajtoni dhe nipi i biznesmenit tjetër të suksesshëm Armando Pajtoni. TIRANË- Një 27-vjeçar, Amarildo Pajtoni, ka ndërruar jetë tragjikisht pas një aksidenti rrugor me motor. Aksidenti ka ndodhur rreth dy javë më parë dhe…

Read More

Bëhuni gati për javën më të nxehtë te veres, ja sa do te shkojne temperaturat kete jave

Sipas SHMU, për javën që presim përpara vendi ynë pritet të përjetojë “ferrin mbi tokë” me temperatura tepër të larta si në vlerat maksimale ashtu dhe ato minimale dhe të zgjatura në kohë (ditë). Kjo situatë vjen si pasojë e ndikimit të theksuar të Anticiklonit Afrikan (dhe jo vetëm pasi gradualisht bashkohet edhe me Anticiklonin…

Read More

Ndahet nga jeta papritur këngëtari i njohur korçar

Është ndarë nga jeta një prej pjesëtarëve dhe njëkohësisht solist i ”Korit Lira” në qytetin e Korçës, Vaso Qirinxhi. Lajmi është bërë publik nëpërmjet një postimi nga “Qendra e artit dhe kulturës” ne qytetin e Korcës, e cila shkruan: Ndahet nga jeta këngëtari Vaso Qirinxhi! Mirënjohje të thellë për kontributin e jashtëzakoshëm në jetën artistike…

Read More