Çfare ndodhi? Ministra Manastirliu del urgjent, jep njoftimin e rëndë, merrni masat menjëherë…

Ogerta Manastirliu ka reaguar pak më parë në rrjetin social Facebook, lidhur me numrin e madh të të prekurve me koronavirus.

Ja se si shprehet ajo:
“Viruset mund të jetojë në disa sipërfaqe për orë të tëra. Lani duart shpesh, përdorni ujë dhe sapunë për 20 sekonda ose dezinfektojini ato”.

Ndërkohë, përbri videos Manastirliu shkruan se qytetarët duhet të ndihmojnë në kufizimin e përhapjes së virusit, duke respektuar rregullat, mbi të gjitha duke ruajtur distancën.

“Çdo qytetar mund të ndihmojë në kufizimin e përhapjes së #COVID19. #RespektoniRregullat ↔️Kur dilni, ruani distancën 1.5 metër 😷Mbani maskë/barriera mbrojtëse kur nuk është e mundur të ruhet distanca fizike 🧼Lani shpesh duart 🧴Dezinfektoni dhe ajrosni ambientet ku qëndroni ‼️#RuaniShëndetin #Mbroni veten dhe të tjerët”, shkruan Manastiruliu.