Çifti feston vajzën e parë në familje pas 200 vitesh

Hera e fundit që familja Lawrie pa lindjen e një vajze në familjen e tyre, ishte në vitin 1809. Ata nuk e dinin se duhej të prisnin edhe 200 vjet të tjera për të parë një vajzë tjetër të lindur në familje.

Kur Little Myla Lawrie lindi në tetor 2014, ajo ishte vajza e parë që lindi në familjen Lawrie që prej 200 viteve të fundit.

Për prindërit Hannah dhe Mark Lawrie, ata kurrë nuk e kishin menduar se do të vinte një ditë e tillë pasi familja e Markut nuk kishte parë kurrë vajza të lindura në familje për pesë breza.

Hera e fundit që familja e tij kishte një vajzë, ishte në vitin 1809 kur tezja Bessie e madhe e Markut lindi në të njëjtin vit me Charles Darwin, Abraham Lincoln dhe Edgar Allan Poe.

Prandaj, kur u martuan, Marku e paralajmëroi Hanën se do të kishin më shumë gjasa të kishin djem sesa vajza. “Kur unë dhe Mark u bashkuam për herë të parë, ai më tregoi se si të gjithë në familjen e tij, për pesë breza, kishin prodhuar djem,” tha Hannah për Daily Mail .

“Ai më paralajmëroi se gjasat që ne të kishim një vajzë ishin shumë të largëta,” tha ajo.

Megjithatë, Hana ende besonte se kishte shpresë që ata të kishin një vajzë.

Në vitin 2012, ajo mbeti shtatzënë me fëmijën e tyre të parë, por askush nuk u befasua kur lindi Mason, një djalë, i cili tani është shtatë vjeç.

Marku ka dy djem të tjerë, Benin 14-vjeçar dhe Zac-in 11-vjeçar nga martesa e tij e mëparshme.

Më pas, në vitin 2014, Hannah mbeti shtatzënë për herë të dytë dhe këtë herë, magjia 200-vjeçare u thye përfundimisht!

Çiftit iu tha se po prisnin një vajzë në skanerin 20-javor.

“Isha në një gjendje mosbesimi. Vazhdova ta pyesja sonografinë nëse ajo ishte e sigurt,” kujton Hannah.

“Marku ishte aq emocionues sa ishte në lot, duke qarë, saqë ishte një dhuratë nga babai i tij, i cili, fatkeqësisht, vdiq pak para se të mbetesha shtatzënë. Ai na kishte thënë se do të donte një mbesë,” shtoi ajo.

Ashtu siç pritej, Baby Myla trajtohet si një princeshë dhe ajo ka një gardërobë të mahnitshme për ta vërtetuar këtë.

Vogëlushja ka dhjetëra tuta rozë, fustane me lule, kapëse flokësh me flutura dhe pantofla me gëzof që i përshtaten rrobave të saj.

Natyrisht, Myla e vogël tani nuk duhet të shqetësohet për asgjë pasi ajo mori një skuadër të tërë princash për ta mbrojtur atë!