Çmendet moti, ja parashikimi për çdo qytet deri të shtunën

Dita e enjte do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme. Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare. Era do të jetë nga veriperëndimi 2-12m/s kryesisht përgjatë vijës bregdetare. Temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë në vlerat e mëngjesit dhe rritje në ato të mesditës.

Zonat malore 3 ?C deri në 18 ?C
Zonat e ulëta 6 ?C deri në 22 ?C
Zonat bregdetare 9 ?C deri në 21 ?C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *