Cpo ndodh?Me dhjetëra qytetarë shkojnë me urgjencë në spital diten e sotme

0
315

Cpo ndodh?Me dhjetëra qytetarë shkojnë me uDhjetëra qytetarë janë shtruar në spitalin e Kukësit, pasi kanë shfaqur simptoma virozash dhe hel mim.

Burime për media bëjnë me dije se dyshimet e para per ngjarjen kanë ardhur për ujin e fshatit Shtiqan, i cili rezultonte i turbullt.

Në lidhje me situatën ka folur edhe mjeku Albert Shehu. Ai është shprehur se nuk dihet ende nëse bëhet fjalë për virozë apo helmim.

50 persona janë shtruar në spital, ku 40 prej tyre kanë të vjella, por ka dhe nga ata që kanë temperaturë.rgjencë në spital diten e sotme