“Do bleja shtëpi, ai ishte ndërtuesi i pallatit dhe..”, Alketa rrefen historinë si u njoh me burrin: U çmenda pas syve të tij..

Ajo nje nga moderatoret me te mira Shqiptare dhe me virtuozja ne fjalit e saj por publiku gjithmon do te dije rreth jetes se saj private por si gjithmon Alketa flet shume pak.Besojme se kjo eshte me e mira per nje familje qe te qedroje sa me larg mediave dhe portaleve.

Por Alketa ka zgjedhur të jetë e rezervuar, dhe zgjedh të flasë shumë pak për familjarët e saj. Megjithatë, në një intervistë për një gazetë italiane, moderatorja ka vendosur të rrëfejë disa detaje, që nuk i njihnim më parë.

Vejsiu ka treguar se bashkëshortin e ka njohur kur donte të binte një shtëpi për prindërit. Ai ishte një ndërtues pallati, dhe pas disa takimesh, kishin rënë në dashuri.

Por ja se si nisi historia e saj e dashurise kur rastesisht kishte shkuar per te blere nje hyrje per prinderit e saj dhe ajo njohu bashkeshortin e saj ate dite i cili ishte ndertuesi i pallatit.


“E kam njohur kur kisha vendosur të bleja një shtëpi për prindërit. Isha 20 vjeçe në atë periudhë dhe bëja dy punë. Ai ishte ndërtuesi i pallatit, që kisha zgjedhur për prindërit. Lashë një takim. Mbaj mend që ai hoqi syzet dhe unë pashë ato sytë e kaltër që të bënin të çmendeshe. Për nëntë muaj deri në pagesën e parë, nuk ndodhi asgjë, por më pas ndodhi historia jonë e mrekullueshme e dashurisë. Historia e jetës sime,”– është shprehur Alketa Vejsiu.

Lidhur me fëmijët, moderatorja ka treguar se është mjaft e lidhur me ta, sidomos me djalin Lionel, i cili është një kopje e saj.

“Jam një mami pop, ndonjëherë bëhem vajza e tretë e shtëpisë. Nicole është 13 vjeçe dhe i pëlqen të jetë mikesha ime më e mirë. Jam e çmendur pas tim biri, Lionel që më ngjan shumë, është i ëmbël, spontan dhe plot energji,”- ka treguar moderatorja për raportin e saj me fëmijët.

Ne i urojme dite te bukura per Alketen dhe familjen e saj.