Donzhuani rus që mashtroi 300 gra dhe i merrte paratë. Ja truku që përdorte.

Një burrë i quajtur ‘Mashtruesi rus i Tinder’ është arrestuar pasi dyshohet se ka mashtruar 300 gra dhe i ka marre me qindra mijëra paund.

Policia në Shën Petersburg kapi 42-vjeçarin Dmitry Frolov më 1 mars, pas një informacioni nga një 31-vjeçare, i cili pretendonte se ishte një nga viktimat e tij.

Hetuesit besojnë se Frolov kishte udhëtuar në Rusi duke përdorur emra dhe dokumente të rreme për më shumë se 10 vjet, duke jetuar një jetë luksoze pasi kishte mashtruar rreth 300 gra nga dhjetëra miliona rubla.

Mashtruesi është quajtur Mashtruesi rus Tinder dhe i ka marre shume para te dashurave te tyre.

Sipas mediave ruse, Frolov luajti rolin e ‘djaloshit topolak të lezetshëm dhe të kujdesshëm’ për të joshur gratë përmes aplikacionit të takimeve, ku ai shkroi në biografinë e tij: ‘I lodhur nga të qenit vetëm. Duke kërkuar për një familje. Drejtoj biznesin tim të vogël.’

Ky ishte truku qe ai mashtroi shume gra.