E fundit/ Pas Shqiperis dhe Greqis tërmeti godet Ballkanin, ja epiqendra dhe magnitdua

Një tërmet ka lekundur pak minuta më parë Bosnjën pas Greqis dhe Shqiperis tashme termeti lekund Bosnien.

Mësohet se magnituda e tërmetit ka qenë 4.5 e shkallës Rihter dhe me një thellësi fokale 10 kilometër nga sipërfaqja

Epiqendra e tërmetit ishte 20 kilometra larg rajonit të Tuzlës

Nuk ka ende raportime për dëme materiale apo në njerëz dhe sizmologet thone se nuk ka vend per shqetesim pasi eshte nje termet normal.