Edhe pse u nxorrë e gjallë nga rrënojat e tërmetit. 10-vjecarja humb jetën pas disa ditësh

Termeti ne Turqi la shume pasoja te renda dhe shume humbje te medha. Por dhe ata qe u shpetuan do te kene nje jete te veshtir pasi humben shume pjestar te familjeve te tyre.

Ndersa diten e sotme u nda nga kjo bote nje vajze e re pasi ajo u nxorre nga rrenojat disa dite me pare.

Ajo ishte 10 vjec dhe quhej Mukaddes Erva Aktas.

Edhe pse ajo u nxorr e gjalle me pjestar te tjere te familjes me babain Abdullah Aktaş, ndërsa nëna e saj, Ayşe Betül, motra Zümra dhe halla Özlem Aktaş vdiqën.

Ajo kishte marre shume plage te renda dhe nuk ja doli.