“Erdhët për ne, pa ua kërkuar”, Italia bën videon e bukur dhe prekëse për mjekët e infermierët që shkuan për ta ndihmuar

Nje xhest shume i bukur ishte kur grupi i pare i mjekeve shkuan ne Itali per te ndihmuar sa do pak popullin Italian dhe te ishin pjese e nje spitali ne Itali po keshtu diten e djeshme nje grup tjeter me infermier eshte nisur drejt Italise dhe kjo na ben krenare qe ne jemi pjese dhe ndihmojme sa do pak ne spitalet italiane.

Por ja se si na falenderojne ata ne.

Falenderimin e ka bërë edhe pubkik shumë herë, por se fundi e ka bërë me një video mesazh, që flet më shumë se çdo gjë tjetër.

“Faleminderit vëllezër, erdhët nga larg, nga tokat tuaja, duke tundur flamujt tuaj, erdhët edhe pa ua kërkuar, erdhët për ne, për të na ulur kurbën”, thuhet ne video.

Video është postuar mëngjesin e sotëm kryeministri Rama, në faqen e tij në “Facebook”, me këtë shënim: MIRËMËNGJES