Flet 31 vjeçari nga Fieri: Ja se si e e mora vesh që kam Koronavirus.

Deri tani nurmi i te infektuar mendohet te kete shkuar 10 por gjendja e tyre eshte e mesme dhe shpresojme te behet me mire ndaj do ishte mire qe njerezit te mbyllen ne shpia dhe te bejn kujdes dhe te ndjekin hapat qe te ruhen nga virusi.

Nje 31 vjecar nga Fieri ka qene ne Milano dhe ka qendruar nje dite me pas ka ardhur ne Shqiperi dhe tani eshte shtruar ne spitalin e QSUT.

Ja cfare thote ai:“Të premten kontaktova urgjencën, pas rastit të Lushnjes. Të shtunën mora 127 në telefon,nuk ma hapën, kisha shumë temperaturë. Shkova në spital privat dhe ata më çuan tek Infektivi. Kam 36 orë në spitalin infektiv dhe vetëm një doktor ka ardhur për të më parë. Nuk më kanë njoftuar që kam dalë pozitiv dhe se çfarë mjekimi duhet të marrë. Ministria ka dalë në një komunikim dhe ka thënë që jam prekur me koronavirus”, shprehet Ai.

Shpresojme te behet me mire.