Flinte posht ures dhe jetonte ne varferi. Humb jeten vellai i kengetares se njohur

Vëllai më i madh i Madonës , Anthony Ciccone, ka vdekur në moshën 66-vjeçare.

Madonna, e cila lindi në Michigan nga prindër katolikë, u rrit në periferi të Detroitit me pesë vëllezër e motra, më i madhi prej të cilëve ishte Anthony, i lindur dy vjet para saj në 1956.

Anthony ishte një personazh kompleks ne u ngatërruam dhe ne nuk shkonim pasi kemi pas probleme me njeri tjetrin.

Ai flinte poshte ures per vite me rradhe dhe kur u be lajm familja e Madones mori persiper per ta ndihmuar ate.

Kjo erdhi pasi për vite ai fliste publikisht se familja e tij i kishte kthyer shpinën. “Unë jam një zero në sytë e tyre; një jo-person, një siklet,’ tha ai për Daily Mail në 2011 .


“Nëse ngrija nga i ftohte deri në vdekje, familja ime ndoshta nuk do ta dinte ose nuk do të kujdesej për mua.”

Ciccone tha në atë kohë se ai kishte jetuar nën një urë lumi në Michigan me një thes gjumi dhe shoqëruesin e tij të vetëm. Dhe familja me largoi.

Por pas disa vitesh Madona e coj ne nje qender rehabilitimi ku pagoi shuma parash qe ai te ndryshonte jeten.Por ai humbi jeten ne moshen 66 vjecare.