FOTO/Aktori shqiptar heq dorë nga kinematografia, nis kultivimin e marijuanës në SHBA

Aktori i njour me origjinë shqiptare, Jim Belushi prej shumë kohësh ka munguar në kinematgrafi dhe skenën e filmit.

Në fakt nuk janë pushimet e tij, por projekti i ri që ai ka nisur: kultivimi i marijuanës. Në fermën e tij në Oregon ai ka vendosur të kultivojë këtë bimë, pasi aty kultivimi është i legalizuar.

Sipas tij, kultivimi i kësaj bime është për të përfituar të mira në mjekësi, madje ka pranuar se ka qenë një përdorues i rregullt që nga gjimnazi.

Ndikimi i kësaj bime tek Belushi është e rëndë, pasi vëllai i tij ka vdekur nga mbidoza dhe ai ka pohuar se nëse nuk do të ishte e ndaluar ai nuk do të vdiste.

L.K/Dosja.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *