Gjermania thyen rekordin! Mijëra persona u shëruan brenda 1 dite / ja shifrat!

Ne Gjermani jane mbi 103 mijë persona te prekur nga koronavirusi Dhe lajmi i mire eshte se jane sheruar mbi 8000 persona brenda 24 oreve dhe kjo ka qene nje rekord i ri nga numri i te sheruarve.

Nje dite rokord thuhet.Ne javet ne vazhdim Gjermania pritet te liroje dhe masat per te rinisur serisht jeten normale.

Por dhe Italia ka nje renie te te infektuarve dhe humbejt e jeteve po ashtu dhe Spanja.

Ndersa Amerika eshte ne pikun e saj dhe pritet qe te kete ende nje numer te madhe te infektuarve.

Por ne Europe priten qe ne mes te muajit te merren masa lehtesuese dhe te dalin nga karantina pak e nga pak.